seller.ir
seller.ir
فروشنده » صنعت گردشگری و توریسم » بلیط خارجی

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی بالابان سیر

شرکت خدمات مسافرتی فرنام گشت

شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی سام الیت

آژانس هواپیمایی اوج ماندگار پرواز - تلفن 22908979

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی کیوان پرواز

خدمات مسافرتی و جهانگردی همسفر

شرکت آژانس هواپیمایی فضا گشت

آژانس مسافرتی قصر شیرین

شرکت خدمات مسافرت هوائی و جهانگردی گلهای سفر

بلیط هواپیما به بمبئی قيمت بليط بمبئي بليط ارزان بمبئي

بلیط هواپیما به بمبئی قيمت بليط بمبئي بليط ارزان بمبئي

آژانس هواپیمایی طاها گشت

2 پرواز مستقیم در هفته به مقصد بمبئی با هواپیمایی ایران ایر

پرواز به بمبئی با هواپیمایی امارات - الاتحاد - کویتی و قطر ایر ویز

بهترین نرخها همراه با مناسبترین مسیرها

شما میتوانید پرواز مورد نظر خود را از طریق سایت شرکت رزرو فرمائید .

www.tahagasht.com

جهت کسب اطلاعات بیشتر با تلفن 22842555 تماس حاصل فرمائید.

* * *

بمبئی با نام جدید مومبای (انگلیسی: Mumbai مراتی:मुंबई) پایتخت ایالت ماهاراشترا از مهمترین شهرهای کشور هند است.

بمبئی در زبان هندی به معنای ساحل خوب است. این نام را، استعمارگران پرتغالی روی شهر نهادند. در سال 1995 نام این شهر، به «مومبای» تغییر یافت که نام یکی از خدایان زن هندی است. اما در خارج از هند، این بندر بزرگ همچنان به بمبئی معروف است.

:: بندر بمبئی، بزرگترین مرکز تولید پارچههای پنبهای و فیلمهای سینمائی شبه قاره هند است و از این رو به «بولیوود» نیز شهرت دارد ::

این شهر با وسعتی برابر 603 کیلومتر مربع و جمعیتی بالغ بر 13,3 میلیون نفر (درسال2006) یکی از چهار شهر بزرگ و پرجمعیت کشور هندوستان است. این شهر در غرب کشور هند در ساحل دریای عرب واقع شدهاست. بمبئی یکی از شهرهای بزرگ و پرجمعیت هندوستان و پایتخت تجارتی آن به شمار میرود.

شهر بمبئی بزرگترین بندر هند در ساحل غربی این کشور است. این شهر در واقع مرکز بانکداری، تجارت، مبادلات مالی، بازرگانی و صنعت کشتیسازی هند به شمار میرود. تمرکز امور اقتصادی و تجاری در بمبئی پس از استقلال هند نیز ادامه یافته و بعنوان شاهراه ارتباطی هند با ایران و جهان عرب اهمیت راهبردی خود را حفظ کردهاست.

در حال حاضر از بین جمعیت حدود 70 میلیون نفری ایالت مهاراشترا بیش از 20 درصد زیر خطر فقر زندگی کرده و خود بمبئی بزرگترین جمعیت کپرنشینان هند را در خود جای دادهاست. درآمد سرانه در هند حدود 1089 دلار میباشد لیکن ایالت مهاراشترا با داشتن بیشترین سهم در اقتصاد یک تریلیون دلاری هند رتبه یازدهم را در مقیاس درآمد سرانه در بین ایالتهای هند داراست. جمعیت شهر، همراه با حومههایش به حدود بیست میلیون نفر میرسد. شدیدترین جلوههای تضاد طبقاتی جامعه هند را میتوان در این شهر پیگرفت. از یک سو صاحبان ثروتهای سرشار در این شهر زندگی میکنند و از سوی دیگر تودههای فقیری که حتی قادر به سیر کردن شکم خویش نیستند. بیش از نیمی از جمعیت شهر، در حصیرآبادها وحلبی آبادها به تیرگی روزگار میگذراند.

بمبئی از اتصال 7 جزیره به یکدیگر در زمان حضور بریتانیا در هند به وجود آمدهاست. بسیاری از شهروندان هندی از ایالتهای مختلف به امید فرصتهای شغلی به این شهر مهاجرت مینمایند. از همین رو، تعداد ساکنین این شهر در روز 3 میلیون نفر بیش از ساکنین در شب برآورد میشود. در زمان استعمار انگلیس بر هند، بمبئی مرکز بخشهای اداری و حکومتی انگلستان در شبه قاره هند به شماره رفته و از نظر انگلستان «دروازه هند» بود.

امروزه بمبئی یکی از مراکز بزرگ تجاری، فرهنگی و گردشگری هندوستان است.

>> در مجموع هوای بمبئی گرم و شرجی است و مانند بسیاری از نقاط جنوبی و مرکزی هند دارای 3 فصل میباشد:

- تابستان، که از فروردین شروع شده و تا اوایل خرداد ماه ادامه دارد در این فصل هوا بسیار گرم و درجه رطوبت بالا است.

- فصل بارانهای موسمی یا مانسون که از اوایل خرداد شروع و تا اوایل مهرماه اامه دارد و توام با بارندگیهای بسیار شدید و سیل آسا است.

- زمستان که از اواخر شهریور شروع و تا اوایل اسفند ادامه پیدا میکند. با توجه به هوای ملایم، (بین 15 الی 25 درجه) این فصل از توریستی ترین فصول بمبئی به شمار میرود.

>>اماکن تاریخی و دیدنی:

طی یک سده حکومت بریتانیا بر این شهر ساختمانهای زیبا و مجلل و بناهای تاریخی متعددی از ایشان در این شهر بزرگ برجای ماندهاست.

- دروازه هند (Gate of India):

این بنا، که بازمانده دوران استعمار انگلیس است، در سال 1924 به عنوان یادبود سفر جورج چهارم پادشاه انگلستان و همسرش ملکه ماری ایجاد شد. شاه و ملکه، در سال 1911 به بمبئی سفر کرده بودند. در سال 1948 استعمارگران انگلیسی خاک هند را از همین دروازه ترک کردند. با توجه به این سابقه تاریخی، دروازه هند یکی از محبوب ترین محلها برای گردهمائی گردشگران خارجی است. دروازه هند، در عین حال در کنار هتل تاج محل واقع شده که محل اقامت خارجیهای ثروتمندتر است.

- موزه پرنس ویلز:

موزهای پرعظمت با آثاری درخورتوجه از دورانهای مختلف تاریخ و هنر هند همراه با نمونههایی از حیات وحش و آبزیان هندوستان است. این موزه بین سالهای 1904 و 1914 بنا گردید که در اثنای جنگ جهانی اول بهعنوان بیمارستان مورد استفاده قرار گرفت. معماری بنا به سبک گوتیک و از سنگ بازالت ساخته شدهاست. این بنا در میان باغ زیبائی تاسیس گردیدهاست که پس از مسافرت پرنس ولز در 1905 به هند بدین نام خوانده شدهاست.

- ایستگاه ملکه ویکتوریا:

که بزرگترین ایستگاه قطار در بمبئی و یکی از بناهای دیدنی دوران استعمار بریتانیا است. این بنای زیبا بهعنوان قصر برای ملکه انگلستان ساخته شد اما اکنون با تاسیسات جانبیاش و با نام «چاتراپتی شیواجی ترمینال» (یا CST) مورد استفاده عموم است و ایستگاه اولیه و اصلی قطارهای بیرون شهری و درون شهری بمبئی بهشمار میرود.

- دادگاه عالی بمبئی:

که نمونهای عالی از معماری دوران استعمار بریتانیا در هند محسوب میشود.

- موزه ویکتوریا:

در سال 1862 قطعه زمینی به مساحت 15 هکتار در کولابا جهت احداث باغ ویکتوریا اختصاص داده شد و در نوامبر 1872 به روی عمومی مردم گشوده شد. از آن زمان تاکنون 7 هکتار دیگر نیز به این باغها اضافه شدهاست. باغ دارای معماری منحصر بهفرد و زیبایی میباشد که موزه ویکتوریا نیز در آن واقع شدهاست.

- هتل تاج محل:

هتلی مجلل و مدرن است که روبروی دروازه هند در منطقه «کلابه» قد علم کردهاست. یکی از بناهای زیبا و دیدنی بمبئی و هند به شمار میرود و محل اقامت گردشگران ثروتمندتر است.

- دانشگاه بمبئی:

ساختمان این دانشگاه قدیمی که در نزدیکی دادگاه عالی واقع شدهاست دیدنی است و از شاهکارهای معماری سبک گوتیک در بمبئی است. قسمت کتابخانه و برج ساعت آن نمونه کوچکی از برج بیگ بن لندن است.

- مجموعه هنری جهانگیر:

این گالری در 1952 توسط جامعه هنر بمبئی بنا گردید. امروزه به منظور نمایش آثار هنری برای همگان از آن استفاده میشود و مجموعا دارای چهار سالن نمایش است.

- کتابخانه دیوید ساسون:

کار احداث بنای کتابخانه در 1870 به پایان رسیدهاست. این بنا نیز در منطقه نزدیک دانشگاه بمبئی واقع است.

- غار فیلها:

یا غارهای الفانتا که آثار باستانی شگفت انگیزی در آنجاست. در جزیرهای به همین نام به فاصلهای حدود 45 دقیقه با قایق یا کشتی تفریحی در جنوب بمبئی واقع شده که از طرف یونسکو بعنوان میراث فرهنگی اعلام شدهاست. حرکت به سمت این جزیره که یه جزیره میمونها نیز شهرت دارد از دروازه هند و توسط قایق و کشتیهای کوچک صورت میگیرد.

- حاجی علی درگاه:

زیارتگاهی و مسجدی است برای مسلمین که در میان دریا قرار گرفته و با مسیر پیاده روی به ساحل متصل است. این ساختمان در سال 1431 بنا شده و در ساحل ورلی واقع است. بیش از 40000 زائر در روزهای پنجشنبه و جمعه از این درگاه بازدید میکنند.

- زیارتگاه بهرهها:

مقبره دکتر سید ابومحمد طاهر سیف الدین پنجاه و یکمین دایی مطلق فرق بهرهها در منطقه بندی بازار شهر بمبئی قرار دارد. دوره داعی وی 53 سال بودهاست. بنای این مقبره در سال 1975 توسط یک معمار مصری تکمیل شده و تمام دیوارهها از سنگ سفید ساخته شدهاست. داخل این مقبره 114 نوع «بسم الله الرحمن الرحیم» در سنگهای قیمتی مانند الماس، لول، مرجان و غیره نوشته شدهاست. شعرهای نوشته شده توسط دکتر طاهر سیف الدین که چند تا از آن بدون نقطه و بدون الف نوشته شده در دیوارهای مقبره کنده کاری شدهاست.

- مارین درایو:

یا گذرگاه دریایی که گذرگاهی ساحلی در کنار دریای عرب است. در دوره سلطنت بریتانیاییها نام این جاده، گردنبند ملکه بود. در ساعات شب وقتی چراغها روشن میشود، این جاده شکل یک سینهریز مزین با جواهر را دارد.

- خسروباغ:

یکی از محلههای ویژه پارسیان هند است. به غیر اعضای جامعه پارسیان هند اجازه ورود به این مکان همچون سایر اماکن پارسیان داده نمیشود.

- مغول مسجد:

مسجد ایرانیان که به مغول مسجد مشهور است بوسیله شخصی بنام مرحوم حاج محمد شیرازی در حدود 154 سال قبل بنا شدهاست. وی که از تجار ایران مقیم بمبئی بودهاست، این مسجد را در محل امام باره رود نزدیک محله مسلمان نشین بندی بازار بنا نمودهاست متولیان این مسجد را جماعتی از شیرازیان مقیم بمبئی به عهده دارند که نسبت آنها به خانواده نمازی شیرازی میرسد.این مسجد یکی از مهمترین مراکز تشیع در بمبئی و حتی در هند محسوب میگردد. طبق وقف نامه موجود، متولیان این مسجد را اعضای خانواده نمازی تشکیل میدهند و در گذشته پیوسته پیشنماز این مسجد نیز فردی ایرانی بودهاست. اما در حال حاضر شخصی بنام شیخ محمد ناصری از اهالی کارگیل، یکی از شهرهای ایالت کشمیر این وظیفه را بعهده دارد. این مسجد دارای موقوفات و ساختمانهای متعددی است که پشتیبانی مالی این مکان است.

- چپاتی:

تفریحگاهی است در کنار دریا، مردم در شبها در این مکان جمع میشوند. خانوادهها با بچههایشان برای استراحت به انجا میروند. در رو بروی «چپاتی» ودر وسط آب دریا نزدیک به ساحل یک «بت» (صنم) بزرگی ساختهاند به عرض 2 متر و ارتفاع چهار متر. نام این بت بزبان هندی «سمندر کِی بگوان» است. یعنی (خدای دریا). هندوها بر این اعتقادند که اگر کسی دچار غرق در آب شد این صنم یا «بت» اورا نجات خواهد داد. فقط همینکه شخص احساس غرق شدن نمود، سه بار این بت را بزبان هندی صدا کند: (بچاو، بچاو، بچاو)، بچاو در زبان هندی به معنای «مرا نجات بده» است. البته قبل از ورود به آب دریا شخصی که موکل این صنم «سمندر کِی بگوان» است راهنماییهایی به مردم مخصوصا کودکان مینماید.

- بازار کرافت مارکت:

یکی از قدیمی ترین بازارهای بمبئی است. این بازار در کنار دیگر بازارهای سنتی و انبوه فروشگاههای بزرگ و چند ملیتی امروزی، هنوز رونق خود را حفظ کردهاست.

- بازارهای بمبئی:

افزون بر بازار تاریخی کرافت مارکت در شهر بمبئی بازارهای متعددی وجود دارد که اغلب به فروش منسوجات، پوشاک، صنایع دستی، مصنوعات و زیورآلات طلا و نقره و غیره در این شهر بزرگ، پرجمعیت و پر رونق اشتغال دارند.مانند بهیندی بازار، بازار کلابه و بازار بندیرا. شهر بمبئی به عطر «دهن العود»، «عود»، «صندل»، «مسک» و «عنبر» مشهور است. همچنین انبوه بازارهای مدرن و فروشگاههای برندهای مشهور جهانی در این شهر به فراوانی یافت میشوند.

- کملا نهرو پارک

افزون براین هماکنون بسیاری از مراکز جدید و ساختمانهای نوین جزو دیدنیهای این شهر بزرگ بهشمار میروند...

رزرو بلیت بمبئی - بلیت هواپیما به بمبئی - بلیت ارزان بمبئی

 

عنوان بلیط :

بلیط هواپیما به بمبئی Mumbai

توضیحات :

2 پرواز مستقیم در هفته به مقصد بمبئی با هواپیمایی ایران ایر

:

پرواز به بمبئی با هواپیمایی امارات - الاتحاد - کویتی و قطر ایر ویز

:

شما میتوانید پرواز مورد نظر خود را از طریق سایت شرکت رزرو فرمائید .

:

بهترین نرخها همراه با مناسبترین مسیرها

:

رزرو تلفنی:24825-021

:

رزرو اینترنتی--آنلاین:www.tahagasht.com

عکس بزرگ :

files\8156\gallery\product\\timages\27489_40X40.jpg

عکس اورجینال :

files\8156\gallery\product\\timages\27489.jpg

عکس کوچک 1 :

files\8156\gallery\product\\timages\27489_200X200.jpg

تصویر200 * 200 :

files\8156\gallery\product\\timages\27489_145X145.jpg

 

دفتر مرکزی

نشاني :

خیابان پاسداران - نبش نگارستان ششم - ساختمان طاها گشت

تلفن :

24825 21 0098 -22842555 21 0098 -

فكس :

22845659 21 0098 -

ايميل :

info@tahagasht.com -

سايت :

www.tahagasht.com -www.tahagasht.ir -طاهاگشت.com -بلیط-هواپیما.com -

 

نماینده رسمی هواپیمایی قطرایرویز QATAR AIRWAYS

نماینده رسمی هواپیمایی الاتحاد ETIHAD AIRWAYS

نماینده رسمی هواپیمایی امارات EMIRATES

بلیط هواپیما به کانادا قيمت بليط كانادا بليط ارزان كانادا نرخ بليط كانادا

رزرو هتل HOTEL

نماینده رسمی هواپیمایی لوفت هانزا LUFTHANSA

تور دبی پرواز قشم ایر

تور کوالالامپور (پرواز ماهان)

بلیط هواپیما به آمریکا قيمت بليط آمريكا بليط ارزان آمريكا بليط آمريكا

دفتر رزرواسیون هتل داریوش

تور پوکت (پرواز ماهان)

تور پوکت(پرواز تای ایرویز)

تور بانکوک(تای ایرویز)

تور نمایشگاهی طلا و جواهرات و سنگ های قیمتی(استانبول)

تور ایتالیا+فرانسه

بلیط هواپیما به بانکوک قيمت بليط بانكوك ، بليط ارزان بانكوك

بلیط پاريس قيمت بليط هواپيما به پاريس بليط ارزان پاريسParis

تور پاتایا(پرواز ماهان)

دهلی + آگرا+جیپور(پرواز ماهان)

بليط مالزي بليط كوالالامپور بليط ارزان مالزي قيمت بليط مالزي

تور مسکو+سنت پترزبورگ( اقتصادی)

تور مسکو+سنت پترزبورگ

تور استانبول (پرواز قشم ایر)

نمايندگي رسمي هواپيمايي اطلس جت ATLAS JET

نمایندگی فروش هواپیمایی قشم ایر QESHM AIR

نماینده رسمی هواپیمایی قطر

تور پکن (پرواز ایر آستانا)

بلیط هواپیما به فرانکفورت FRANKFURT

بلیط هواپیما به چین ( پکن - شانگهای - گوانگجو )

بلیط هواپیما به ژنو GENEVA

بلیط هواپیما به بروکسل BRUSSELS

بلیط هواپیما به بوستون BOSTON

نمایندگی هواپیمایی آزال - آذربایجان

بلیط هواپیما به هیوستون HOUSTON

نمایندگی رسمی هواپیمایی ایرفلوت AEROFLOT

تور سوچی تابستان 95

بلیط هواپیما به تورنتو ، قيمت بليط تورنتو ، بليط تورنتو

بلیط هواپیما به سانفرانسیسکو SANFRANCISCO

نمایندگی هواپیمایی ماهان MAHAN AIR

بلیط هواپیما به دبي قيمت بليط دبي بليط ارزان دبي

بلیط هواپیما به بمبئی قيمت بليط بمبئي بليط ارزان بمبئي

نماینده رسمی هواپیمایی آلیتالیا ALITALIA

بلیط هواپیما به نیویورک NEW YORK

نمایندگی هواپیمایی کی ال ام KLM

بلیط هواپیما به شیکاگو CHICAGO

نماینده رسمی کویت ایرویز KUWAIT AIRWAYS

بلیط هواپیما به لس آنجلس LOS ANGELES

نمایندگی رسمی هواپیمایی ترکیش TURKISH

بلیط هواپیما استرالیا قيمت بليط استراليا ( سیدنی - ملبورن - پرت )

بلیط هواپیما به كيش بليط ارزان كيش قيمت بليط كيش

هواپیمایی ایران ایر - نمایندگی فروش IRAN AIR

بلیط هواپیما به توکیو قيمت بليط توكيو بليط ارزان توكيو

بلیط هواپیما به آمستردام قيمت بليط آمستردام بليط ارزان آمستردام

دفتر رزرواسیون هتل ارم - جزیره کیش

بلیط هواپیما به هامبورگ بليط ارزان هامبورگ قيمت بليط هامبورگ

نمایندگی رسمی هواپیمایی عمان ایر OMAN AIR

نمایندگی هواپیمایی کیش ایر KISH AIR

بلیط رم قيمت بليط رم بليط ارزان هواپيما به رم ROME

بلیط لندن قيمت بليط هواپيما به لندن بليط ارزان لندن LONDON

تور آنکارا(پرواز ایران ایر)

تور دبی پرواز ماهان

تور بانکوک + پوکت

تور پاتایا (پرواز تای ایرویز)

تور کوالالامپور + سنگاپور( پرواز ماهان)

توربانکوک + پاتایا

پکن + شانگهای (پرواز ایر آستانا)

تور کیش 3 شب و 4 روز

تور مشهد (2شب و 3 روز)

تور جزیره کیش 2 شب و 3 روز

تور استانبول (پرواز تابان)2شب و3 روز

بانکوک-پاتایا(تای ایرویز)

بانکوک(پرواز ماهان)

تور مالدیو

نمایندگی رسمی هواپیمایی بریتیش ایرویز

تور سوییس (AUSTRIAN)

نمایندگی رسمی هواپیمایی تای ایر ویز

نماینده رسمی هواپیمایی اکراین

نمایندگی رسمی هواپیمایی ایر فرانس

نماینده رسمی هواپیمایی فلای دبی

نمایندگی رسمی هواپیمایی ایژین یونان

نمایندگی رسمی هواپیمایی اتریشی

تور قشم 2 شب و 3 روز